ÖZEL MEDICAL POINT GAZİANTEP HASTANESİ

Hakkımızda

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin kalbi Gaziantep ilinde bulunan Medical Point Gaziantep Hastanesi 30 bin 000 m²'lik bir alanda; dahiliye, cerrahi, tanı ve rehabilitasyon bölümleri dahil toplam 34 ihtisas dalında hizmet veren A sınıfı bir sağlık kuruluşudur.

2008 yılında açıldığı günden bu yana başta Gaziantep olmak üzere çevre il ve ilçelerin yanı sıra komşu ülkelerden gelen hastalara da hizmet verilen uluslararası standartlarda A sınıfı bir hastane olmanın yanında, teknolojik alt yapısı, donanımı ve gerçekleştirdiği birbirinden nitelikli operasyonları ile de bölgede sağlık turizmi açısından önemli bir merkez konumundadır.

Medical Point Gaziantep Hastanesi'nin, gelişmiş tıbbi cihazlarla donatılmış, ikisi kalp-damar cerrahisi ve 7'si tüm cerrahi müdahaleler için kullanılan 9 ameliyathanesi bulunmaktadır. Bu ameliyathanelerde her türlü cerrahi müdahale yapılmakta, ayrıca mikro cerrahi operasyonlar başarıyla gerçekleştirilmektedir. Ameliyathanelerde, gelişmiş teknolojik cihazlar olan; Laminer Flow ile Hepa filtreli steril havalandırma sistemi kullanılmaktadır. Medical Point Gaziantep Hastanesi'nde, tüm onkolojik ameliyatlar da başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Hastanede, acil doğumlar için 24 saat hizmet veren doğumhane ile kalp damar hastalıkları, ritim bozuklukları, konjenital kalp hastalıkları ve romatizmal kalp kapak hastalıklarının teşhis ve tedavisinde, koroner anjiyografi, kalp kateterizasyonu, elektrofizyolojik çalışma (EPS) ve ablasyon işlemlerinin yapıldığı dijital anjiyografi ünitesi de yer almaktadır. Her türlü kardiyolojik girişimin yapıldığı anjiyografi ünitesinde, koroner, periferik, ve karotis anjiyografi yapılmaktadır. Ayrıca hasta için büyük kolaylık sağlayan "El Bileğinden (Radial) Anjiyografi" işlemi de başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Medical Point Gaziantep Hastanesi'nde, uluslararası standartlarda hizmet vermeye başlayan onkoloji merkezi'nde; onkolojik cerrahi, medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi ve onkolojik rehabilitasyon alanlarında iş birliği yapan deneyimli ekiplerin çalıştığı bir tedavi yaklaşımı benimsenmiştir.Akciğer, prostat, kalın bağırsak, mide, pankreas, meme, serviks, over gibi kanser türleri başta olmak üzere, tüm kanser türlerinin tanı ve tedavilerinde, etkin bir şekilde rol alan radyasyon onkolojisi kliniği başta Gaziantep olmak üzere çevre iller ve Ortadoğu ülkelerinden gelen hastalara hizmet vermektedir.

Ayrıca hastanede romatoloji bölümü halkın hizmetine sunulmuştur. Romatoloji bölümü ile Gut Hastalığı, Behçet Hastalığı, Osteoporoz,Vaskülitler, Lupus Hastalığı, Romatoid Artrit, Ankilozan Spondilit, Ailesel Akdeniz Ateşi (FMF) gibi hastalıklara cevap verebilir durumuna gelmiş bulunmaktadır.

Medical Point Gaziantep Hastanesi'nde uzman hekimler, hemşireler, ebeler, acil tıp teknisyenleri, laboratuvar teknisyenleri, destek hizmetleri personelleri, idari sorumlular ve güvenlik personelleri ile birlikte 600'ü aşkın personel istihdam edilmektedir.