C THERM ENERJİ A.Ş.

Hakkımızda

C-THERM® Isı Boyası, bulunduğunuz ortamda duvarlara, tavanlara ve zeminlere uygulanarak, direk ve doğrudan ısıtma sağlamaktadır. Bu ısı boyası, 24 veya 48 Voltluk düşük voltajla çalışır ve kızılötesi ısı yayar. Her türlü yapı türüne uygun uygulamalar yapılabilir. İyi yalıtımlı yapıların yanı sıra, eski bina yenilemelerinde (nem ve küf giderimin de) veya modernizasyonunda da bu ısıtma teknolojisi kullanılabilir. Yeni nesil kızılötesi ısıtma sistemi, çevreyi kirletmez ve ortam sıcaklığı odanın hava sıcaklığından daha yüksek olduğundan, enerji tasarrufu sağlar.

Güneş ışınlarının, kızılötesi ısıtmada da odanın içindeki nesnelerin yüzeyi eşit bir şekilde ısıtılır. Bu çalışma şeklini basit bir örnekle anlatmak gerekirse: nispeten soğuk bir günde dışarıdayken, önce gölgede, sonra da güneşte durduğunuzda, güneş ışınlarının sıcaklığı, ortam sıcaklığı sabit olsa da ciltte hemen hissedilir ve hoşa giden bir etki yaratır.

C-THERM® ısıtma teknolojisiyle sağlanan sıcaklık saniyeler içinde tam olarak bu etkiyi yaratır. 18°C ila 20°C'lik oda sıcaklığında insanlar kendilerini oldukça sıcak ve rahat hissederler. Bu, aynı zamanda en sağlıklı ısıtma teknolojisidir. Bu teknoloji ile odada bulunan havanın, oksijen ve nemini kaybetmemesi; aynı zamanda hava sirkülasyonu olmadığından çeşitli alerjen, tozlar ve bakterilerin hareketlenmemesi de sağlanır. Bu şekilde, alerjik rahatsızlıklar, astım ve kuru havanın neden olduğu tüm hastalıklar ortadan kalkar. Kapalı ortamda insanların rahat nefes almaları sağlanmaktadır.

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN UZAK DALGA (FIR) KIZILÖTESİ TEKNOLOJİSİ KULLANMAK; VAKTİNDE DOĞRU KARAR ALMAKTIR.